Poradna

ZdeňkaNa Vaše dotazy zde bude odpovídat MVDr. Zdeňka Zápotocká, veterinářka kliniky Madridská v Praze Vršovicích.

V roce 2005 promovala na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně, poté absolvovala několik praxí.

Zaměřuje se především na interní medicínu malých a drobných zvířat, chirurgii měkkých tkání, laboratorní diagnostiku a cytologii.

Na vaše dotazy odpovím do 48 hodin v pracovních dnech.
(povinné - nebude zobrazeno)

(obrázek je nečitelný)

« 1 3 4 5 6 7 8 »

24.05.2010 Dobrý den,
potřeboval bych poradit, můj pes (5ti měsíční kříženec, fenka, střední velikost) chytila o víkendu klíště na krk, a udělala se jí v místě kousnutí bulka pod kůží - dost veliká - cca 1 cm průměr... nikdy jsem se s tím u psa ještě nesetkal, může to být známkou nějaké infekce? resp. může pes onemocnět nějakou nemocí po kousnutí klíštětem? děkuji za odpověď. S pozdravem Martin Dufek
Dobrý den,
jedná se o lokální reakci na klíště. Onemocnění závažnějšího rázu se projevuje horečkami, svalově kloubní bolestivostí a nechutenstvím. Bulku je vhodné desinfikovat např. Betadinem a pokud se nedostaví zmíněné příznaky není nutná celková antibiotická léčba. Bulka může přetrvávat déle než měsíc.
22.04.2010 Dobrý den, je možné aby můj pejsek chytil klíště i ve městě?Chodíme jen do blízkého parku a tak mi přijde zbytečné psa chránit proti klíšťatům. Děkuji
Ano, jistě. Klíšťata žijou v trávě a tak zdrojem může být neudržovaný travní porost kdekoliv ve městě. Paradoxně si odnesete méně klíšťat z procházky v lese, než ze skotačení na neposekané louce.
« 1 3 4 5 6 7 8 »

[Krvak]

Anketa

Kdy pořizujete svému psovi preventivní přípravky proti klíšťatům?

  • Mám vždy v zásobě:
  • Po prvních náznacích jara:
  • Když se léto rozjede:
  • Až po prvním klíštěti:
  • Žádné přípravky nepořizuji:
  • Žádná z možností: