Poradna

ZdeňkaNa Vaše dotazy zde bude odpovídat MVDr. Zdeňka Zápotocká, veterinářka kliniky Madridská v Praze Vršovicích.

V roce 2005 promovala na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně, poté absolvovala několik praxí.

Zaměřuje se především na interní medicínu malých a drobných zvířat, chirurgii měkkých tkání, laboratorní diagnostiku a cytologii.

Na vaše dotazy odpovím do 48 hodin v pracovních dnech.
(povinné - nebude zobrazeno)

(obrázek je nečitelný)

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

25.06.2010 Dobry den, chteli bychom poridit malinkeho psa do bytu ve meste, vzhledem k alergikovi v rodine pokud mozno takoveho, ktery nepousti chlupy - muzete prosim poradit? dekuji a pekny den
Ideaní volbou by mohl být pudl.Je to inteligentní pes o ktérém je známo,že takřka nepouští chlupy.Nebo některého z naháčů,ale to je už nákladná záležitost a né každému se libí.
pěkný den štastnou ruku při výběru psa
21.06.2010 Dobrý den, máme r.domek, zahradu,2 perské kočky a velký problém s klíšťaty... Na kočku tak moc nelezou, ale kocour, když se vrátí domů, tak jích má na sobě tak 10.... A problém je, že je všechny neodchytíme a pak doma nacházíme nasáklá odpadlá klíšťata...Máme strach, že je chytneme taky... Mohl byste nám poradit nějaký účinný přípravek (kromě obojku)? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
problém je v tom že všechny účinné přípravky jsou toxické i pro kočky.Jeden z mála přípravků uvádějící účinost na klíšťata je Frontline Combo,ale ani ten není 100%.Snad Vám bude vyhovovat.
Hezký večer
21.06.2010 Dobrý den,před několika lety jsem se léčila na lymeskou boreliózu.Zajímalo by mě jestli mohu toto onemocnění znovu dostat nebo mám již protilátky a onemocnění by se mi vyhlo.Děkuji
Bohužel trvalá imunita po prodělaném onemocnění nevzniká.Více informací získáte např. na www.borelia.cz
21.06.2010 Hezký večer,
jaké antiparazitikum ( nejlépe víceúčelové) doporučujete pro kočku ( vha 5kg , 3 roky kocour)? Obojek asi není moc vhodný, z toho je venku raz dva .-)
Vyzkoušejte Frontline Combo Cat,ale nečekejte zázraky,neboť 100% účinný prostředek pro kočky neexistuje.
21.06.2010 Zajímalo by mne, zda a jak se v naší republice řeší omezení výskytu klíšťat. Nakažení člověka i zvířat klíšťaty se vyskytují stále častěji a léčba je finančně nákladná, nehledě na na následky takové nákazy.
Pokud mám informace tak se tento problem neřeší i mimo naší republiku,ale necítím se kompetentní na tuto otázku odpovědět.Zkusil bych se optat na některé ze státních institucí(SZU,MZ,hygieniká stanice)
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

[Krvak]

Anketa

Kdy pořizujete svému psovi preventivní přípravky proti klíšťatům?

  • Mám vždy v zásobě:
  • Po prvních náznacích jara:
  • Když se léto rozjede:
  • Až po prvním klíštěti:
  • Žádné přípravky nepořizuji:
  • Žádná z možností: