Poradna

ZdeňkaNa Vaše dotazy zde bude odpovídat MVDr. Zdeňka Zápotocká, veterinářka kliniky Madridská v Praze Vršovicích.

V roce 2005 promovala na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně, poté absolvovala několik praxí.

Zaměřuje se především na interní medicínu malých a drobných zvířat, chirurgii měkkých tkání, laboratorní diagnostiku a cytologii.

Na vaše dotazy odpovím do 48 hodin v pracovních dnech.
(povinné - nebude zobrazeno)

(obrázek je nečitelný)

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

26.10.2010 Dobrý den přeji. Máme doma kocourka , který si nedávno přinesl blechy. Jelikož kocour je chvíli doma, chvíli na zahradě, máme samozřejmě blechy i doma. Kocoura jsme vykoupali, dali mu tzv. odblešovací kapičku mezi lopatky, která jistě trochu zabrala, už se nedrbe. Problém je v tom, že se teď doma drbeme my. Děti, já i manžel jsme poštípaní, přesto, že jsem celý dům vyluxovala,vytřela, postele převlékla... Poraďte mi prosím, jak se blech doma zbavit, ev. čím mám celý dům vystříkat. Už jsem z toho zoufalá. Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den,omlovám se za prodlení.
Blecha bohužel žije převážně v prostředí.Vhodný je přípravek Bio kill na prostředí,ale pohyb kočky je natolik plošný,že postřik komplikovaný.Tak bych doporučil se pozeptat specializovaných firem DDD na plošné ošetření bytu proti blecham.Neznám cenové relace ,ale dnes se tento způsob běžně realizuje i v domácnostech.
11.09.2010 Dobrý den, máme doma sibiřského kocoura
který se pořád škrábe a má strupi po celém těle.
Totiž omylem sme ho vykoupali v psím šampónu.
Co máme s ním dělat?

Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den,
může se jednat o alergickou reakci nebo mnoho jiných onemocnění.Doporučil bych návštěvu specialisty pro málá zvířata a nechal stanovit diagnozu na zakladě vyšetření.Bohužel léčit kůži na dálku nelze a nerad bych Vám poskytl zavádějící informace.
19.08.2010 Dobrý den, šlápla jsem na nacucané odpadlé klíště od psa, chodidlo jsem si umyla teplou vodou, hrozí mi nějaké nebezpečí nákazy přes kůži a je nutné vyšetření?
Dobrý den,pokud nemáte v místě kontaktu s krví otevřenou ránu je riziko přenosu takřka nulové.Umytí je zcela dostatečná prevence.
Hezký den
16.08.2010 Dobrý den, už si opravdu nevím rady, proto bych potřebovala poradit... Letos jsem oběma mým psům (labrador, jezevčík) koupila obojky Kiltix, s tím, že budou oba kvalitně chráněni proti blechám a klíšťatům. Do té doby jsem užívala pipety Frontline a byla jsem spokojená, jen mi letos, vzhledem k velkému výskytu klíšťat, přišly vhodnější obojky. Bohužel oba psi dostali blechy a během pár dní byli neskutečně zablešení. Pár dní jsem čekala, jak si s tím obojky poradí, ale vůbec žádné zlepšení jsem nezaznamenala. Proto jsem psy vykoupala a za pár dní jsem jim aplikovala pipety Frontline Combo a zárověň s tím jsem celý být vystříkala Biokillem. Blech je opravdu méně, doma nacházím i mrtvé blechy, ale přesto oba blechy stále mají, i po dvou týdnech od aplikace pipety. Proto bych Vás moc prosila o jakoukoli radu, jak se nadobro blech zbavit, protože už opravdu nevím, co bych mohla dál dělat. Předem moc děkuji
Dobrý den,vzhledem k tomu,že blecha osidluje i prostředí jedná se o náročnou záležitost.Přípravek zvolený na prostředí je zcela vyhovující.Doplnil bych ho přepírání pelechu a luxování ošetřeného prostředí.V krajním případě jsou i firmy,které se specializují na ošetření prostředí.
Ze spotových forem jsme udělali velmi dobrou zkušenost s přípravkem Promeris Duo.pokud se Vám ani ten neosvědčí pokusil byh se sehnat Neostomosan,což je roztok,který se ředí vodou a pes se jím omyvá.Nevýhodou je velikost balení(1litr),ale někteří veterináři přípravek rozlévají.
Mějte na paměti,že blecha je mezihostitel tasemnice tak pak je nutné psa odčervit.
Hezky den
09.07.2010 Dobrý den, potřebovali bychom poradit ohledně výběru pipetky proti klíšťatům. Máme pražského krysaříka a téměř žádná pipetka mu nesedí. Jednou z mála je Praktik, který však nejde sehnat v místě bydliště. Po ostatních pipetkách se pejsek škrábe, je takový "zrychlený", podrážděný, musíme většinou pejska umít kvůli neskutečnému škrabání. Existuje srovnatelná pipetka s Praktikem, kterou bychom mohli pejsku koupit, nebo sprej? Obojek by mu nevyhovoval. Děkuji předem za odpověď.
Dobrý den,omlouvám se zapozdní odpověd,ale byl jsem mimo republiku.Dle všeho je Váš pes alergický na účinou látku-permetrin.Hodně přípravků tuto látku obsahuje,ale přesto výběr je tak velký,že je z čeho vybírat.Zvolte např.Promeris nebo Frontline.Druhý přípravek je i v podobě sreje,který je volně prodejný v chovatelských potřebách.Jistě Vám ho po dohodě rádi objednají.
Ještě jednou omlouvám za pozdní odpověd.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

[Krvak]

Anketa

Kdy pořizujete svému psovi preventivní přípravky proti klíšťatům?

  • Mám vždy v zásobě:
  • Po prvních náznacích jara:
  • Když se léto rozjede:
  • Až po prvním klíštěti:
  • Žádné přípravky nepořizuji:
  • Žádná z možností: