Poradna

ZdeňkaNa Vaše dotazy zde bude odpovídat MVDr. Zdeňka Zápotocká, veterinářka kliniky Madridská v Praze Vršovicích.

V roce 2005 promovala na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně, poté absolvovala několik praxí.

Zaměřuje se především na interní medicínu malých a drobných zvířat, chirurgii měkkých tkání, laboratorní diagnostiku a cytologii.

Na vaše dotazy odpovím do 48 hodin v pracovních dnech.
(povinné - nebude zobrazeno)

(obrázek je nečitelný)

« 1 2 3 4 5 7 8 »

20.04.2011 Dobry den,
koupila jsem svemu psovi Killtix obojek proti klistatum. Mela jsem ho jiz loni a opravdu zadne kliste nechytil. Letos ale mame uz doma 8 mesicni holcicku. Az po aplikaci obojku jsem se docetla, ze by pes s obojkem nemel prijit do styku s detmi, vlastne ani s prostredim, ve kterem dite je. Muzu se zeptat na vas nazor? Jak moc jsou tyto obojky skodlive?
Dekuji predem za odpoved a preji hezky den.
Dobrý den,
určitě není obojek vhodný pokud je dítě v těsném kontaktu se psem a za obojek se přidržuje.Děti si rády olizují prstíky.To bych bral za nebezpečné,ale pokud si dítě psa několikrát denně psa jen pohladí,nebral bych ho za nevhodný.Sdílení společného prostředí bych vůbec neřešil.Bohužel asi neexistují žádné solidní studie.
Hezký den
14.04.2011 Dobré odpoledne pane asistente, mám na vás 2 dotazy:
1/ před týdnem jsem nasadila naší fence obojek Scalibor a včera našla klíšťata - máme hledat jiný druh obojku ? Potřebujeme nějaký typ, který je na vodu rezistentní a zároveň účinný. Vloni se nám tento výrobek velmi osvědčil od dubna do září.
2/ existuje nějaká mapa, kde je zaznamemán výskyt nakažených klíšťat ?
Děkuji a pozdravuji Bára a Betty
Dobrý den,
obecně se uvádí,že obojky fungují až týden po nasazení.Je důležité aby byl dostatečně přitažen.Účinnost může dočasně snížit šamponování psa.Věřím,že pokud jste byli spokojeni v loňském roce bude tomu tak i letos.
Mapu můžete spoluvytvářet na našem webu,nebo několik takových map je na stránkách Státního zdravotního ústavu.
Hezký den Báro a Betty
06.04.2011 Dobry den chtěla jsem se zeptat na naky prostredek proti blecham mame psa i kocku.oba dva jsou doma.dekuji za odpoved
Dobrý den,
na psa Vám nejlepší službu odvede přípravek Exspot,zde máte nejlepší poměr ceny a účinosti.Na kočku bych volil kterýkoliv spot.U blech je problem,že jsou schopny dlouho přežívat v prostředí,tak věnujte pozornost péči o něj.Pelechy přepírat,koberce opakovaně vysávat,lze použít i nějaký prostředek na prostředí,ale pozor na toxicitu pro Vaše zvířata.Nutné dobře odvětrat místnosti po aplikaci.
Hezký den
05.04.2011 Dobrý den,
moc prosím o radu, jaký přípravek použít na pejska (cca 8 kg), aby neměl negativní dopady na (velmi) malé děti. Je obtížné najít tyto informace jinde...
Děkuji a přeji krásný den.
JN
Dobrý den,
nejvíce se doporučují spoty neboli kapky,které se aplikují psovi na kůži na krku a po jejich zaschnutí by měly být zcela neškodné pro děti.Po aplikaci je vhodné omezit kontakt s dětmi po dobu jednoho až dvou dnů.Důležité je vědět,že šamponování psa omezuje účinost těchto přípravků,proto je vhodné psa koupat na konci účinosti a počkat s další aplikací asi dva dny.Antiparazitární obojek je vhodný jen v případě,že se ho děti přímo nedotýkají(obojku) a pak si neolizují ruce.Děti mají někdy tendence psa za tento obojek vodit.V tomto případě je zcela nevhodný.Běžný kontakt ze psem by vadit neměl,ale pochybuji,že existují nějaké solidní studie.
Hezký den Karel Wheeler
08.12.2010 pane doktore potrebovala bych poradit mam ani ne rocni fenku jorksira asi 10 mesicu ji trapy svedeni kuze ma na ni suche jako lupy ,veterinar ji uz 3x aplikoval Frontlain,a 1x Advokate porad se drbe zmnenili jsme i granule. Nevite jak pomoci Dekuji
Dobrý večer,omlovám se za dobu jakou jsem potřeboval na odpověd.
Původcem Vašich problému by mohl být parazit cheyletiella,neboli chodící lup.Je možné ho snadno diagnostikovat kožním seškrabem a následným mikroskopickým vyšetřením.Někdy je viditelný pouhým okem,jak napovídá český název.Dobrou zkušenost jsme udělali s přípravkem Stronghold doplněným o vhodný šampon např.Medivet.Vycházím z častého výskytu u mladých yorkshyrů,ale i tak mohou být mé informace zavádějící.Léčba kožních onemocnění je velmi složítá věc,neboť často mají vnitřní původ jako je například nedostatečná funkce štítné žlázy.
S pozdravem K.Wheeler
« 1 2 3 4 5 7 8 »

[Krvak]

Anketa

Kdy pořizujete svému psovi preventivní přípravky proti klíšťatům?

  • Mám vždy v zásobě:
  • Po prvních náznacích jara:
  • Když se léto rozjede:
  • Až po prvním klíštěti:
  • Žádné přípravky nepořizuji:
  • Žádná z možností: