Poradna

ZdeňkaNa Vaše dotazy zde bude odpovídat MVDr. Zdeňka Zápotocká, veterinářka kliniky Madridská v Praze Vršovicích.

V roce 2005 promovala na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně, poté absolvovala několik praxí.

Zaměřuje se především na interní medicínu malých a drobných zvířat, chirurgii měkkých tkání, laboratorní diagnostiku a cytologii.

Na vaše dotazy odpovím do 48 hodin v pracovních dnech.
(povinné - nebude zobrazeno)

(obrázek je nečitelný)

« 1 2 3 4 5 7 8 »

16.08.2011 Dobrý den. Od jedné kamarádky, která se věnuje chovu psů, jsem zaslechl, že není dobré psa na léto stříhat, protože jeho srst prý mu pomáhá, aby mu nebylo tak teplo. Mně se to zdá dost podivné a nikde jsem nenašel odpověď a tak vás prosím o informaci. Mnohokrát děkuji.
Dobrý den,
názory se mohou lišit,ale z osobní zkušenosti mohu potvrdit,že stříhání psi snášejí dobře a neplinou z toho žádné problémy,Pes ma obecně horší termoregulaci a v období veder je na místě ostražitost.Psům kteří pocházejí z drnějších podmínek může být jejich srst na obtíž.
Hezký den
20.07.2011 Dobrý den, prosím o radu ohledně chování mého německého ovčáka. Když jsem se s tímto problémem obrátila na našeho nejbližšího veterináře, radil neřešit to. Obávám se ale, aby to nebyl důsledek nějaké nemoci. Náš pes má necelých 11 let. Chováme ho na dvoře společně s jezevčíkem a kočkami. Když jsme si ho donesli, měl 6 týdnů, byl nejslabší z vrhu a byl skoro bez chlupů, zubožený a měl i tasemnici. Vyrostl z něho pěkný pes ale s nestandartní povahou pro německého ovčáka. Po celou dobu celkem málo žere (i jezevčík sežere víc). Je plachý, spíš bojácný, neprůbojný, ale vcelku dobře reaguje na povely a v pohodě vychází se všemi členy rodiny. Čas od času dostane ale záchvat paniky -zhruba 2-3x do měsíce -chodí pořád dokolečka, dýchá zrychleně, má úplně nepřítomný -až šílený výraz a nereaguje na žádné podněty . V takových chvílích je úplně nezvladatelný. Trvá to už asi 4 roky. Nyní jsem mu navíc objevila bulku na krku -zespodu zhruba uprostřed, velkou zhruba jako velký ořech. Nejspíš to spolu nesouvisí. Můžete mi poradit - jestli nedělám chybu, když neřeším jeho občasné panické chování ? Nevím, co mám v těchto chvílích dělat, abych situaci ještě nezhoršila. Můžete mi poradit jak mám postupovat? Děkuji Vám
Dobrý den,rozhodně bych tento problem nepodceňoval.Mohlo by se jednat o slabou formu epilesie.Při této frekvenci záchvatů je již dporučeno nasadit léčbu.Určitě by jste měli absolvovat krevní vyšetření a navštívit lékaře,který se zabýva neurologií a kardiologií.
Nejsem kompetentní dělat nějaké závěry,ale problém Vašeho psa bych považoval za nutné řešit,neboť příznaky co jste mi popsala nelze zařadit do poruch chování.
Hezký den a držím palce
17.07.2011 Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jaká je prevence proti DIROFILARIOZE?
Jedeme v září na Pag( Chorvatsko) a dnes jsme se dozvěděli o této nemoci.
Máme 3 letou holčičku- Lvíčka , která jezdí s námi již od roku pokaždé na dovolenou.Nechodí nikam sama a vždy používáme FRONTLINE kapsle,aby nedostala klíště.
je mi jasné, že co se má stát se stane, ale ráda bych podnikla nějakou prevenci( pokud je).
Děkuji mnohokrát Jana
Dobrý den,
bohužel Frontline Vašeho psa neochrání.Tuto nemoc přenášejí komáři a tak je lepší prevenovat ve dvou směrech.Použít repelentní antiparazitikum s účiností na komáry např. obojek Scalibor nebo ampule Exspot,které ji ochrání i proti ostatním parazitům a pak použít(nejlépe do týdne před odjezdem nebo i v průběhu dovolené)odčervovací tabletu Milbemax nebo spot Stronghold.Prevence se Vám určitě vyplatí
Rád bych Vás upozornil,že od 2.7.2011 je nutné pro platnost pasu míti psa označeného mikročipem.Ani u čistokrevných psů s průkazem původu se již tetování neuznává.
Šťastnou cestu
19.05.2011 Dobrý den pane asistente, chtěla bych vědět zda se může kombinovat obojek Scalibor s přípravkem Frontline.
Naše fenka má obojek už delší dobu a bohužel se stále objevují klíšťata. Ty potvory se mi zdají letos více agresivnější než minulý rok, zanechávají zanětlivá místa (a to po odstranění klíštěte vždy pečlivě desinfikuji !!!)
Také jsem se chtěla zeptat na očkování proti borelioze u psů ?
Děkuji vám a pozdravuji Bára a Bettynka
Dobrý den,
letos je klíšťat opravdu mnoho,ale přesto se nedoporučuje kombinovat více přípravků najednou.
Pro dezinfekci je vhodné použít roztok na bázy jódu např.Betadine.
V sočasné době bych nedoporučil očkování,neboť je výskyt klíšťat na sezóním vrcholu.Je tedy vhodné počkat na chladnější čast roku.Jedná se o dvě dávky aplikované v intervalu dvou až čtyřech týdnů.
Hezký narozeninový den
05.05.2011 Dobrý den, dostala jsem od veterináře kde jsem byla bez psa jen na dotazy, přípravek Promeris na klíšťata. Je to pro 4,5 měsíční štěně kokršpaněla. Mám to v malé stíkačce. Koukla jsem se na internet na ten preparát a docela mě vyděsilo to, že na rozdíl od jiných, to obsahuje látku, která může způsobit a něco odcituji nejsem lékař, sedaci, útlum CNS, problémy dýchání a asi i srdeční. Těm všem výrazům moc nerozumím, ale docela mám strach to teď použít když je to taková prďola a neznám nikoho kdo by to použil. Vím, že ty stavy nemusí nastat u každého, nicméně prosím o radu zda je toto pro štěně vhodné vyzkoušet nebo zkusit radši jiný preparát a který. Děkuji
Dobrý den,tento preparát běžně používáme a s podobnými problémy jsme se nesetkali.Vetšinou si majitelé stěžují jen na nepřijemný zápach,který do druhého dne odezní.Hodnotil bych ho jako velmi dobře snášený.
Hezký den
« 1 2 3 4 5 7 8 »

[Krvak]

Anketa

Kdy pořizujete svému psovi preventivní přípravky proti klíšťatům?

  • Mám vždy v zásobě:
  • Po prvních náznacích jara:
  • Když se léto rozjede:
  • Až po prvním klíštěti:
  • Žádné přípravky nepořizuji:
  • Žádná z možností: